Gluren bij de buren - Aspergeboerderij Koks

Woensdag 5 juni was de aftrap van een nieuwe activiteit van de buurvereniging: Gluren bij de buren.
Locatie: Aspergeboerderij Koks.

Iedereen werd welkom geheten waarna Tim Koks ons mee nam in de wereld van de asperges. Van het poten van de wortels, oogst periode, einde seizoen (21 juni), ongedierte, bemesting, verschillende rassen , levensduur, etc. etc. Er werden veel vragen gesteld waaruit bleek dat iedereen het wel reuze interessant vond.

Daarna het veld in, asperges steken. Tim deed het voor waarna enkele buurtbewoners zijn voorbeeld volgden. Ook werd het doel van het plastic en de witte/zwarte kant uitgelegd. Wij vervolgden ons weg naar de sorteermachine waar met behulp van optische hulpmiddelen precies 20 cm lange asperges in het juiste “kwaliteitsbakje” terechtkwamen, indrukwekkend.

Hup, naar het leuke winkeltje waar je kon zien hoe ze vervolgens volledig automatisch geschild werden.

We sloten af met een bakje koffie/thee waarbij Tim hartelijke werd bedankt voor deze hele
interessante rondleiding. Klik hier voor enkele foto's.

“Als je asperges hebt gegeten ruikt je urine, is hier wat tegen te doen ?”

“Jawel, elke dag asperges eten”

Gebruikerslogin

Copyright 2012, Buurtvereniging Oude Molen. | login | contact | search