Excursie Vulkaan-Eifel

Op zaterdag, 5 september vond een excursie plaats naar de oorsprong van het Mendiger Basalt in de Vulkaaneifel, om het geheim van de Molenstenen te leren kennen. De excursie was meteen een knipoog naar het jubileum 25 jaar molenbehoud, en na de grondige restauratie van onze Windkorenmolen De Leeuw. Als voorbereiding op de excursie werd vooraf een avond georganiseerd met uitleg over vulkanisme.  Alles onder de deskundige leiding van onze eigen Freek Uijen, geoloog en docent aardrijkskunde. Het werd een lange dag. 's Morgens vroeg om 6.00 uur vertrok de bus. Om 9.45 uur waren we aan de Laacher See bij Maria Laach. Een flinke wandeling naar het kratermeer, een Maare, reageerbuisjes om de gassen aan de rand van het bubbelende water op te vangen en het bewijs dat het om CO2 ging... het geheim van de Molensteen! Uitleg over magma, lava, basalt, leisteen, drijfsteen, bims. De lichte steentjes zo op te pakken van de aarde! Op eigen gelegenheid een hapje eten en bezoek van de kloosterkerk. Weer een flinke wandeling naar de Wingertbergwand met de prachtige tekening van de verschillende aardlagen bij een afgraving en de steile wand. In het Lava-Dome, het vulkaanmuseum in Mendig volgde weer uitleg, de simulatie van een vulkaanuitbarsting en bezoek aan de Lava-Keller, 32 meter onder de grond, ontstaan door uithakken van de basaltlava voor de Mendiger molenstenen. De dag werd afgesloten met een gezellig, vlot geserveerd eten, en een woordje van de organisator Mees Struijs. Natuurlijk was het  op de terugweg heel rustig in de bus, die rond kwart voor elf terug was bij de Molen.
Foto's van deze excursie zijn te vinden als u hier aanklikt

Gebruikerslogin

Copyright 2012, Buurtvereniging Oude Molen. | login | contact | search